Microsoft Intune bezpiecznie zarządza tożsamościami, zarządza aplikacjami i zarządza urządzeniami

Microsoft Intune to oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania punktami końcowymi. Zarządza ona dostępem użytkowników do zasobów organizacji i upraszcza zarządzanie aplikacjami i urządzeniami na wielu urządzeniach, w tym na urządzeniach przenośnych, komputerach stacjonarnych i wirtualnych punktach końcowych.


 

Z Microsoft Intune zadbasz o wszystkie aspekty związane z zarządzaniem z poziomu jednej konsoli.

 

 


 

Najważniejsze funkcje Microsoft Intune:

Podniesienie poziomu
bezpieczeństwa

Usprawnienie pracy
administratorów

Zarządzanie aplikacjami

Ochrona urządzeń
mobilnych

Automatyczne aktualizacje
aplikacji i oprogramowania
w firmie

Zdalna instalacja
oprogramowania

Jakie funkcje i możliwości posiada Microsoft Intune?

Zarządzanie urządzeniami

MS Intune pozwala na dopasowanie metod zarządzania urządzeniami według własnych potrzeb. Dla urządzeń mobilnych, należących do organizacji administrator może uruchomić pełny dostęp do ich ustawień i zabezpieczeń. W tej sytuacji użytkownicy rejestrują się na platformie Intune i otrzymują od administratora reguły i ustawienia, skonfigurowane za pomocą konsoli do zarządzania.

Jeśli urządzenie jest zarejestrowane w platformie Intune, administrator może wykonywać następujące czynności:

 • Wyświetlanie zarejestrowanych urządzeń i pobieranie listy urządzeń z dostępami do zasobów organizacji.
 • Konfigurowanie urządzeń, aby spełniały standardy zabezpieczeń. Jako administrator możesz zablokować urządzenia, które nie spełniają właściwych norm np. posiadają starą wersję systemu operacyjnego.
 • Instalacja certyfikatów na urządzeniach, aby użytkownicy mogli korzystać z sieci Wi-Fi lub łączyć się z siecią firmową za pomocą serwera VPN.
 • Generowanie i wyświetlanie raportów o użytkownikach i urządzeniach.
 • Usuwanie danych, jeśli urządzenie zostanie utracone lub po prostu wycofane z użytkowania.

Zarządzanie aplikacjami

Zarządzanie aplikacjami mobilnymi (MAM) – z ang. Mobile Application Management – dotyczy zarówno niestandardowych aplikacji firmowych, jak i popularnych aplikacji ze sklepów Google Play i AppStore.

Jeśli aplikacje są zarejestrowane w platformie Intune, administratorzy mogą wykonywać następujące czynności:

 • Konfigurowanie aplikacji w celu uruchamiania ich według określonych reguł oraz aktualizowanie zainstalowanych aplikacji.
 • Przypisywanie aplikacji do użytkowników i urządzeń.
 • Generowanie i wyświetlanie raportów na temat aplikacji i śledzenie
  ich użycia.
 • Czyszczenie selektywne, czyli usuwanie jedynie firmowych
  danych z aplikacji.

Ochrona informacji
firmowych

Zasady ochrony aplikacji zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania z aplikacji zarówno na służbowych, jak i osobistych urządzeniach mobilnych.

Zasady ochrony aplikacji:

 • Działają w ramach Azure Active Directory, aby odizolować dane organizacji od danych osobistych. Dzięki temu administrator nie ma wglądu w informacje osobiste.
 • Zabezpieczają dostęp na urządzeniach osobistych przez ograniczenie akcji, które użytkownicy mogą wykonywać w obrębie firmowych aplikacji, np. kopiowanie, wklejanie, czy zapisywanie.
 • Mogą być wdrażane na urządzeniach zarejestrowanych w MS Intune, zarejestrowanych w innej usłudze MDM lub niezarejestrowanych w żadnej usłudze MDM. Na zarejestrowanych urządzeniach zasady ochrony aplikacji mogą stanowić dodatkową warstwę ochrony.

Zapewnienie zgodności
z wymaganiami bezpieczeństwa

Microsoft Intune jest zintegrowany z Azure Active Directory, dzięki czemu administratorzy IT wprowadzą w organizacji różne scenariusze kontroli dostępu.