Obniż koszty IT, skorzystaj
z wiedzy specjalistów!

Zajmując się procesami IT ułatwiamy naszym Klientom skupienie się na ich celach biznesowych.


 

10 Korzyści z outsourcingu IT

1. Kontrola kosztów IT

Outsourcing przekształca stałe koszty IT w koszt zmienny, co pozwala efektywnie zarządzać budżetem. Innymi słowy, płacisz tylko za to, czego używasz i kiedy tego potrzebujesz.

2. Zmniejszenie kosztów pracy

Zatrudnianie i szkolenie personelu IT może być bardzo drogie, a pracownicy tymczasowi nie zawsze potrafią sprostać oczekiwaniom. Outsourcing pozwala skupić się twoim pracownikom tam, gdzie są najbardziej potrzebni.

3. Wyszkolony, doświadczony, wykwalifikowany, certyfikowany

Jeśli nie jesteś przeszkolony w zakresie IT, w jaki sposób możesz zapewnić wykwalifikowanie pracownika? Certyfikaty, takie jak Microsoft Certified Systems Enginner (MCSE) są ważne, ale równie ważne jest doświadczenie.

 

4. Wykwalifikowany nie znaczy doświadczony

Istnieje niewiele nowych i nieznanych problemów dla firm IT, ponieważ rozwiązują podobne problemy wiele razy. Pojedynczy pracownik IT w twojej firmie napotyka problemy, z którymi musi radzić sobie samodzielnie, niezależnie od tego, jak bardzo jest wykwalifikowany.

 

5. Zwiększenie efektywności i konkurencyjności

Firmy, które starają się wykonywać wszystkie prace związane z IT własnymi siłami, poświęcają wiele czasu na badania, rozwój i wdrażanie, a wszystko to zwiększa koszty, które ostatecznie przeniesione są na klientów.

 

6. Skupić się na podstawowej działalności

Firmy mają ograniczone zasoby, a każdy menedżer ma ograniczoną ilość czasu i uwagi. Outsourcing pomaga firmie skupić się na swojej podstawowej działalności, a nie rozpraszać się przez decyzje z obszaru IT.

 

7. Szybkie wdrożenie nowych technologii

Wykwalifikowana firma mająca serwis IT posiada środki, by zacząć nowe projekty bez większych przygotowań. Zajmowanie się takim samym projektem we własnym zakresie pociąga za sobą kilka tygodni lub miesięcy, aby zatrudnić odpowiednich ludzi, przeszkolić ich i zapewnić wsparcie, którego potrzebują. W większości implementacji wykwalifikowane firmy IT przynoszą ze sobą lata doświadczenia na starcie, oszczędzając czas i pieniądze.

8. Zmniejszenie ryzyka

Każda inwestycja biznesowa niesie pewne ryzyko. Rynki, konkurencja, regulacje rządowe, warunki finansowe, technologie – wszystko to bardzo szybko się zmienia. Dostawcy outsourcingu IT biorą na siebie wiele tego ryzyka, z konkretną wiedzą na temat przemysłu, a zwłaszcza na temat kwestii bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów. Na ogół są dużo lepsi w podejmowaniu decyzji w taki sposób, aby uniknąć ryzyka w swoich dziedzinach wiedzy.

9. Wyrównywanie szans

Większość małych firm nie może sobie pozwolić na dopasowane usługi wsparcia, które posiadają większe przedsiębiorstwa. Outsourcing może pomóc małym firmom działać jak te duże, dając im dostęp do podobnej technologii i wiedzy, z których korzystają wielkie firmy.

 

10. Zgodność i bezpieczeństwo

Czy twoja zapora jest zaktualizowana? Czy masz zainstalowane DMZ? Czy przeprowadziłeś audyt stacji roboczych i serwerów? Czy twoja firma wdrożyła standardy bezpieczeństwa PCI i utrzymuje te standardy? Decydując się na outsourcing IT , możesz mieć pewność, że twoja firma minimalizuje ryzyko związane z wyciekiem danych klientów, numerów kart kredytowych, poufnych informacji i innych.

Wymienione powyżej usługi informatyczne to najczęstsze potrzeby przedsiębiorstw – nie wyczerpują one jednak wszystkich zagadnień, w których możemy Państwu pomóc, dlatego, jeśli jesteście zainteresowani innymi usługami informatycznymi – zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

Zdaj się na naszych specjalistów!